درباره ما

تاریخچه

شرکت توسعه همیان شهر با شماره ثبت 449839و شناسه ملی 14003886566 و کد اقتصادی 411451384757 سال 1392 در اداره ثبت شرکت های تهران به ثبت و فعالیت خود را رسما آغاز نمود

این شرکت از ابتدای تیر ماه 93 با کمک مدیرعامل و هیات مدیره محترم فعالیت‌های خود را در ابعاد گسترده آغاز و تمامی فعالیت‌های خود را بر اساس چارت سازمانی پیش برده است. یکی از عوامل مهم در تداوم فعالیت‌های این شرکت تهیه دستورالعمل‌ها، شرح وظایف و تدوین روش‌های جاری ستادی ، تدارکاتی، اداری و بازرگانی بوده که همه آنها با هدایت مدیر عامل و پشتیبانی هیات مدیره و تلاش مدیران و معاونین و کارشناسان ذیربط تدوین و عملیاتی گردیده است. این فعالیت‌ها شامل سیستم SCP1500(سایت شخصی سازی کارت‌های هوشمند) و استقرارسیستمی ستادی با هدف جذب حداقل سرمایه‌های انسانی است.

ماموریت

ماموریت اصلی شرکت توسعه همیان شهر پاسخگویی به نیازمندی ها در حوزه بهره برداری و توسعه کیف پول الکترونیکی که در فضای پرداخت خرد شهری و ارایه خدمات زیر ساختی پرداخت خرد مبتنی بر فن آوری کیف پول CityPay و کارت بلیت CityWay می باشد.در این راستا ماموریت ما به ترتیب زیر خواهد بود.

توسعه فنی و کارکردی کارت شهروندی (CityPay) و هم چنین کارت بلیت(CityWay) و توسعه قابلیت های ارزش افزوده این کارت.

سامـاندهــی پذیــرش کیف پول الکترونیکــی (CityPay) و کــارت بــلیت(CityWay) در حوزه های پرداخت خرد شهری و بستر مورد نیاز آن.

تدویــن و تنظیم مقررات پذیرش کیف پــول الکترونیکــی و کــارت بلیت محلی.

مدیریت و پردازش تراکنش های پرداخت خرد شهری و ارایـه خدمــات تسویــه از طریــق مدیـریـت و نـگاه داری سـامـانـه سوییچ آفلاین.

هماهنگــی با تولید کنندگان تجهیزات پــذیــرش و پــرداخت پــول خــرد شهری جهت پذیـــرش کیف پـول الکترونیکـی و کارت بلیت محلــی.

صدور و ارایه انواع کارت های بانکی و هوشمند با قابلیت های فنـی و ویژگـی های ظاهری متنوع مطابق با نیاز مشتریـان بـدون نیاز بـه تـامین کـنندگان خارج از هلدینگ.

اهداف و برنامه ها

انجام خدمت رسانی به شهروندان در جهت تامین نیازمندی ها و املات مرتبط با حرکت در سامانه حمل و نقل شهری و دسترسی به خدمات الکترونیکی با بهره گیری از انواع کارت های هوشمند در سیستم بانکی کشور برابر تعهدات و اهداف عالی بانک شهر. این اهداف موجب سرعت عمل و شناخت و ارایه خدمات به هنگام در بستر بانکی میگردد. در این راستا تامین نیروی انسانی آموزش دیده و کارآمد و بهره گیری از خدمات برون سپاری (Out Source) و امکانات موجود بالقوه و بالفعل این فن آوری در سطح کشور از اهداف و خط مشی شرکت سهامی خاص توسعه همیان شهر می باشد. در راستای اهداف مذکور برنامه های ذیل مد نظر و تصویب مدیر عامل محترم می باشد که با دریافت مصوبات لازم و یا با بهره گیری از حدود اختیارات خود با همکاری و هماهنگی همکاران و معاونت ها و مدیریت های ذیربط در مجموعه بانک شهر محقق خواهد شد.

پیاده سازی ســـامانه جــــامع وفــــاداری مشتریــــان در قالــب (Loyalty Program).

توزیع انواع کارت های بانکی.

جابه جایی و انجام تمهیدات لازم جهت Over hall کردن (حاضر به کاری) دستگاه شخصی سازی.

تکمیل و تجدید نظر در ساختار پرسنلی شرکت به منظور ارتقاء کارآیی و انتصاب به جا در جهت افزایش بهره وری به منظور رسیدن به اهداف ترسیمی با رعایت فاکتورها و اصول دقت، صرفه جویی، پشتکار و انجام کار به هنگام با تدوین جدول زمانبندی (گانت چارت) و حرکت منطبق با ایزو ها.

رعایت کامل حقوق مشتری منطبق با استانداردهای رایج.

تامین به موقع کارت (با توجه به تنوع و تعدد آن منطبق با نیاز ها و مصارف گوناگون آن ها) و انجام اقدامات متعاقب شامل کنترل کیفی و کمی، هدایت عملیات بارگذاری نرم افزار ها و هدایت چرخه عملیات شخصی سازی به گونه ای که با تست های به جا و به هنگام در مراحل تولید، شایستگی های صحت اقدامات را شاهد باشیم.توزیع به هنگام منطبق با مقررات و ضوابط تدارکاتی، مالی و تبادل مستندات در اسرع وقت، هدایت پروژ ها در ابعاد آموزشی، اداری و کنترل های مرتبط.

شرکت توسعه همیان شهر در راستای ایجاد زیر ساخت‌های مبتنی بر شهر هوشمند و پاسخگویی به نیاز‌های شهروندان در حوزه پرداخت خرد با ابزارها و رسانه‌های مختلف (کیف پول الکترونیکی) علاوه بر صدور کارت، به فعالیت‌‎های دیگری مشغول است:

ایجاد چارچوب یکپارچه پرداخت؛

ایجاد چارچوب یکپارچه مدیریت خدمات الکترونیک؛

ایجاد چارچوب یکپارچه مدیریت دریافت‌کنندگان و مجریان خدمات الکترونیک؛

ایجاد و ساخت چارچوب پرداخت از طریق موبایل.

چشم انداز

ما بر این باوریم که توفیق اجرای ماموریت ها و دستیابی به اهداف کلان شرکت توسعه همیان شهر جز با ترسیم چشم انداز و مقصدی معین و برپایه احترام و نهادینه ساختن ارزش های بنیادی میسر نخواهد بود.چشم انداز ما چنین است:

بزرگترین شرکت تجمیع، مدیریت و پردازش تراکنش خرد در منطقه.

شرکت توسعه همیان شهر در راستای ایجاد زیر ساخت‌های مبتنی بر شهر هوشمند و پاسخگویی به نیاز‌های شهروندان در حوزه پرداخت خرد با ابزارها و رسانه‌های مختلف (کیف پول الکترونیکی) علاوه بر صدور کارت، به فعالیت‌‎های دیگری مشغول است:

ایجاد چارچوب یکپارچه پرداخت؛

ایجاد چارچوب یکپارچه مدیریت خدمات الکترونیک؛

ایجاد چارچوب یکپارچه مدیریت دریافت‌کنندگان و مجریان خدمات الکترونیک؛

ایجاد و ساخت چارچوب پرداخت از طریق موبایل.

ایمیل: info [at] sanishahr.ir

تلفن: 44958940 - 021

همچنین برای تماس با ما می توانید از اینجا هم وارد شوید.